Naša okupljanja u Gradu i parkovima

Autor udruženje "ZAJEDNO" 05/21/2021

Zbog predugog trajanja vanredne situacije prouzrokovane virusom COVID19, korisnici Dnevnog centra “Zajedno”, iseljeni su po drugi put iz prostora. Razlog za to je blizina kovid ambulante smještene u istom dvorištu u prostoru dijela Centra za zaštitu mentalnog zdravlja Banja Luka, a uz to pogoršana epidemiološka situacija.

Apel zajednici da blizina kovid ambulante ugrožava zdravlje korisnika usluga i da je lociranje kovid ambulante u dijelu Centra za zaštitu mentalnog zdravlja pokazatelj omalovažavanja zaštite mentalnog zdravlja i mentalno oboljelih, nije dao očekivane rezultate. Snažnu podršku Udruženju u očuvanju socijalnih usluga u zajednici za osobe sa mentalnim poteškoćama, kontinuirano pruža JU “Centar za socijalni rad” Banja Luka. Ovoj podršci pridružen je i Projekat mentalnog zdravlja u BiH.

Nastavak pružanja usluga sa korisnicima realizuje se kroz radionice, psihološku podršku u parkovima i druženje u Gradu.